Historie MFK Vítkovice

O MFKV

Fotbalový klub MFK Vítkovice vznikl spojením dvou tradičních ostravských klubů, a to FC Vítkovice 1919 a Fotbal Poruba (dříve TJ VOKD).  MFK Vítkovice se hrdě hlásí k tradicím vítkovické i porubské kopané a přímo navazuje na jejich historické odkazy.

Jak Vítkovice, tak Poruba si v nedávné minulosti prošli téměř podobnými existenčními potížemi, a i když se oba kluby dokázali stabilizovat, tak společným projektem tvoří silný a významný celek s působností ve dvou nejlidnatějších lokalitách města Ostravy, a to Ostravy – Jih a Ostravy – Poruby.

V obou městských obvodech nabízí svým členům kvalitní tréninkové zázemí včetně sportovních tříd. V Porubě stadión SAP a ZŠ L. Štúra, ve Vítkovicích Městský stadión a ZŠ Klegová. Klub dále využívá sportoviště v areálu Volgogradská nebo ZŠ Ukrajinská.

Ve spolupráci s Vítkovickou nemocnicí nabízí MFK Vítkovice svým členům nadstandardní zdravotní péči.

Záměrem MFK je vybudování ekonomicky stabilního fotbalového klubu, který bude hrát důstojnou roli nejen v regionálním, ale do budoucna i republikovém měřítku.

• Rok založení:   1919     (klub propaguje rok založení staršího z klubů, Vítkovice
  vznikly v roce 1919, Porubská kopana se traduje od roku 1945)
• Klubové barvy:   Modrá a bílá
• Symbol klubu: Rytíř Vítek